Instalacje gazowe - warsztat samochodowy Autkogaz
Kontakt: +48 (91) 487 36 68 lub 509 691 495
ul. Wernyhory 17, 71-240 Szczecin

LPGKupno auta – z czy bez instalacji gazowej?

Aut z zamontowaną, gotową i rzecz jasna w pełni sprawną instalacją gazową jest w ogłoszeniach mnóstwo. Sprzedający prześcigają się w zachwalaniu jak to świetny samochód posiadają, z doskonale dobraną instalacja. Auto jest z reguły bezwypadkowe, a przejechało (bez względu na wiek) od 100 do 130 tyś km.

Dowodzi to dwóch prawd: po pierwsze papier (czy strona internetowa) wszystko zniesie wiec można napisać każdą, nawet największą głupotę w swoim ogłoszeniu. A po drugie, jeśli coś jest tak naprawdę dobre, to, dlaczego ktoś to sprzedaje?

Toteż stawiamy pytanie . . . kupić samochód z siłą rzeczy już używaną instalacją gazową? Czy kupić używany samochód bez instalacji i zakładać nową?

Czytaj więcejMontaż gazu czy faktycznie się opłaca?

Podstawowym argumentem przemawiającym do osób, które są zdecydowane na montaż gazu to oszczędności przy spalaniu paliwa. Średnio koszty zmniejsza się w przedziale między 30-50%. Obecnie nawet dużo tańsze w eksploatacji auta zasilane olejem napędowym są „zagazowywane” tylko po to, aby jeszcze bardziej obniżyć wydatki związane z samą jazdą. Ale jak wygląda sam montaż? Na czym polega ingerencja w sam układ napędowy? I czy to wszystko jest oby w pełni bezpieczne? Na te pytania poszukamy odpowiedzi.

Czytaj więcejJazda na gazie. LPG paliwem przyszłości czy przeszłości?

Wraz z początkiem XXI wieku w Polsce zaczęły powstawać na skalę masową różnego rodzaju warsztaty, serwisy czy inne punkty usługowe, które trudniły się montażem i obsługą instalacji gazowych.

Szczytem popularności ‘jazdy na gazie’ były lata 2006-2008 kiedy to cena oleju napędowego a w szczególności benzyny, była często nawet dwukrotnie wyższa od cen LPG. Kierowcy zakładali instalację gazową dosłownie w każdym nowo kupowanym samochodzie z silnikiem benzynowym. Mało, kto zastanawiał się nad tym jak ingerencja w system napędowy wpłynie na sam samochód. Jakie będą koszty przeliczeniowe nie tylko samego paliwa, ale także serwisowania i w końcu samego użytkowania auta? Dziś jesteśmy mądrzejsi o wiedzę, która z upływem czasu pozwoli odpowiedzieć na postawione pytania.

Czytaj więcejEksploatacja samochodu z instalacją gazową

LPG to obecnie w naszym kraju najtańsze paliwo. Nie ma się, co dziwić, że w związku z powyższym auta zasilane gazem są niezwykle chodliwe i zyskują popularność wśród coraz szerszej grupy kierowców. Jednak nie wszyscy o tym wiedzą, że swego rodzaju sztuką jest odpowiednie użytkowanie auta z zamontowaną instalacją gazową.

Zacznijmy od spraw podstawowych, o których powinien wiedzieć każdy kierowca posiadający auto zasilane gazem.

Czytaj więcejDiesel w gazie? Czy to możliwe?

Samochody w dieslu są oszczędniejsze od samochodów benzynowych. To prawda, z którą nikt nie polemizuje. Jednak czy próg opłacalności poruszania się autem możemy jeszcze podnieść? Czy istnieje fizyczna możliwość zamontowania instalacji gazowej do samochodu jeżdżącego na oleju napędowym? Odpowiedź brzmi tak, ale trzeba wziąć pod uwagę pewne uwarunkowania.

Czytaj więcej